plastikowe torebki

Trwałość i plastyczność to podstawowe cechy plastiku, dzięki którym jest on jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów na świecie. Wspólnym mianem plastiku określa się grupę zróżnicowanych tworzyw sztucznych, wśród których znajdują się między innymi polietylen (PE), polichlorek winylu (PCV) czy politereftalan etylu (PET). Cały czas podejmowane są rozmaite inicjatywy, mające na celu szerzenie wiedzy na temat szkodliwości tworzyw sztucznych, ograniczenie produkcji plastiku, a nawet zamknięcie jego obiegu poprzez kompletny recykling plastikowych artykułów. I choć działania aktywistów przynoszą spore rezultaty, to jednak plastik w najróżniejszej formie pozostanie z nami jeszcze przez długi czas.

niszczarka

W dobie cyfryzacji ilość dokumentów w formie papierowej wyraźnie maleje. Niemniej jednak każde przedsiębiorstwo regularnie generuje papierową dokumentację, która niejednokrotnie zawiera dane wrażliwe i dlatego zarówno przechowywanie, jak i utylizacja tego rodzaju odpadów jest regulowana prawnie. Przetrzymywanie plików kartek dłużej niż jest to konieczne jest nie tylko kłopotliwe ze względu na ograniczoną przestrzeń biura, ale również zabronione przez prawo. Jak zatem należy pozbyć się papierowych dokumentów, aby uniemożliwić ich odczytanie?

zużyte kartony

Zrównoważona gospodarka odpadami zmierza obecnie w kierunku optymalizacji zużycia materiałów i zamknięcia ich obiegu. Nie inaczej jest w przypadku papieru i kartonu, czyli podstawowych surowców do produkcji wszelkiego rodzaju opakowań, przeznaczonych do transportu i magazynowania produktów każdej gałęzi przemysłu. Jak dokładnie wygląda recykling kartonu i do czego można wykorzystać przetworzone kartonowe opakowania?

makulatura

Indywidualne działania w kierunku recyklingu makulatury są obecnie coraz rzadziej spotykane. Domowa segregacja śmieci to rozwiązanie powszechne i chętnie wykorzystywane, ponieważ dotyczy każdego rodzaju odpadów, a ponadto nie wymaga wyprawy do skupu. O wiele większą rolę w zbiorze papieru do fachowego recyklingu odgrywają takie branże jak bibliotekarstwo, drukarstwo, papiernictwo czy branża wydawnicza. Jeśli jednak chcemy samodzielnie oddać makulaturę, dobrze jest wiedzieć, co nadaje się do przetworzenia.

niebieskie zakrętki

Plastikowe nakrętki zyskały ogromną popularność podczas zbiórek charytatywnych. Łatwość spieniężenia nakrętek w skupie sprawia, że opłaca się zarówno zbierać jak i przekazywać nakrętki na szczytny cel, a firmy zyskują na ich recyklingu. Plastikowe nakrętki to materiał, który łatwo można przerobić na granulat, który będzie ponownie wykorzystany. Oto co może powstać z plastikowych nakrętek.